Kvalita spánku má podstatný význam na únavu, bolesti a mnoho dalšího

0
44

 

  • Zvolit správnou matraci je důležitá věc – to by nemělo být příliš těžké,pokud si necháte správě poradit.

Tvrdost matrace patří zajisté mezi nejdůležitější aspekty při nákupu nové matrace. Při volbě tvrdosti matrace máme tendence vybírat matraci dle tuhosti matrace, na kterou jsme zvyklí. Nicméně správnou volbu tvrdosti matrace ovlivňuje v nejvyšší míře váha člověka. Platí, že lidé s vyšší váhou by si měli vybírat tvrdší matrace, naopak lidé s nižší váhou si mohou vybírat z matrací měkčích.

Při výběru matrace je potřeba přihlédnout k hmotnosti zákazníka. Jedním z možných vodítek je výška jádra matrace, která má přímou souvislost s nosností a životností matrace. Pro lehčí orientaci uvádíme u všech našich matrací jejich maximální nosnost – tedy maximální hmotnost zákazníka, při které má matrace zachovány všechny svoje ortopedické vlastnosti.

Kvalita spánku má podstatný význam pro všechny věkové kategorie zákazníků. Děti potřebují pro zdravý růst a vývoj spíše pevnější matraci se střední tvrdostí, u mladých lidí je zájem o tužší matrace a čím je člověk starší měl by použít měkčí a elastičtější matrace.

Potah matrace je nedílnou součástí každé matrace a měl by splňovat následující třicharakteristiky. Prvním důležitým faktorem jsou hygienické a konfekční vlastnosti. Dalším aspektem je zajištění optimální cirkulace vzduchu a v neposlední řadě zajištění suchého a příjemného klima spánku.

Abychom dosáhli ortopedických vlastností matrace a optimální vzdušnosti je potřeba zvolit vhodnou podložku, nejlépe lamelový pevný či polohovatelný rošt. Senioři ocení motorové typy polohovatelných roštů.

  • Můžete zkusit  spát v poloze plodu, a dat polštář mezi kolena. Pokud spíte na zádech, musíte si dát polštář pod kolena.Výsledek obrázku pro spravny spánek
  • Když vylézáte z postele, přesuňte se ke straně postele,pak přesuňte nohy na zem a posaďte se. Tímto způsobem nebudete klást příliš velký tlak na dolní části zad a také je to lepší pro lidi, kteří mají problém s tlakem.

Výsledek obrázku pro vstavaní

  • Nekvalitní spánek část způsobuje bolesti zad, krku…

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ